Wiadomości

Jeśli korzystasz z wycinarki laserowej Metabeam, teraz możesz ją obsługiwać bezpośrednio z AutoCADa.

Export LMC for AutoCAD to darmowa testowa aplikacja (wtyczka) dostępna w ramach Autodesk Labs, która pomoże wam szybko wyeksportować rysunki z AutoCADa do formatu Laser Machine Center (.LMC) obsługującego wycinarkę laserową Metabeam firmy Coherent. W pakiecie instalacyjnym dostępny jest także kod źródłowy, dzięki czemu można zobaczyć, jak łatwo jest rozszerzyć funkcjonalność programu AutoCAD i zaadoptopwać podobną funkcjonalność dla innych urządzeń.

METABEAM 400 to kompaktowa wycinarka laserowa o powierzchni tnącej 123cm x 123cm. Jest zdolna do cięcia stali nierdzewnej, stali miękkiej, aluminium, tytanu, jak również tworzyw sztucznych i organicznych. Wcześniej użytkownicy AutoCADa musieli korzystać z oprogramowania do konwersji plików dostarczone razem z wycinarką. Ten plug-in pozwala na tworzenie plików LMC bezpośrednio z programu AutoCAD.

Technologia ta jest w fazie testów, dlatego obecnie jest to darmowe narzędzie, jednak aby z niego skorzystać należy zaakceptować warunki licencyjne programu. Aplikację można pobrać po zarejestrowaniu się w Autodesk Labs pod tym linkiem.