Dofinansowania do szkoleń BUDiKOM

 Z przyjemnością informujemy Państwa o możliwości uzyskania nawet 100%  dofinansowania na szkolenia organizowane przez firmę BUDiKOM Komputerowe Wspomaganie Projektowania.  Dzięki wsparciu finansowym różnych instytucji nasza firma od kilku lat miała możliwość podniesienia kwalifikacji dla wielu osób . Poniżej przedstawiamy dwa sposoby pozyskania wsparcia.

Baza Usług Rozwojowych (BUR)

Dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych możliwe jest refundowanie usług szkoleniowo - doradczych nawet w 80% poniesionych kosztów. Baza Usług Rozwojowych jest platformą, na której zamieszczane są oferty instytucji szkoleniowych będących dostawcami usług rozwojowych. Oferty szkoleń naszej firmy również dostępne są dla Państwa na tej platformie, dzięki czemu mają Państwo możliwość uzyskania środków na pokrycie kosztów uczestnictwa w naszych szkoleniach. Dużą zaletą projektu jest proste i szybkie finansowanie usług rozwojowych samodzielnie wybranych i odpowiadających na indywidualne potrzeby. 

Kto może skorzystać?

Z dofinansowania mogą skorzystać pracownicy sektora MMŚP. Sama procedura pozyskania środków jest prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie BUR , znaleźć szkolenie, które Państwa interesuje, a następnie zgłosić się do odpowiedniego Operatora zajmującego się dystrybucją środków w celu złożenia wniosku o dofinansowanie. Listę operatorów mogą Państwo znaleźć  tutaj.

Ważne! 
Wniosek należy składać w instytucji właściwej dla miejsca zarejestrowania firmy, której pracownicy są zainteresowani udziałem w szkoleniu.

Operator po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podpisuje umowę z przedsiębiorcą oraz nadaje każdemu uczestnikowi unikalny numer „ID wsparcia” . Po otrzymaniu tego numeru pracodawca może zgłosić pracowników w Bazie Usług Rozwojowych na wybrane szkolenie.  

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)

Drugim sposobem dofinansowania szkoleń jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy, którego środki  przeznaczone są na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących, podejmowanego z inicjatywy lub za zgoda pracodawcy. Dzięki tym funduszom przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 100% dofinansowania na rozwój swoich pracowników.

 

Kto może skorzystać z KFS?

O środkach z KFS może wystąpić każdy pracodawca zatrudniający co najmniej jednego pracownika na podstawie umowy o pracę (na pełen lub część etatu). Z kształcenia ustawicznego finansowanego ze środków KFS może skorzystać także pracodawca (jako osoba pracująca), na takich samych zasadach jak tego pracownicy. Dla mikroprzedsiębiorców koszty kształcenia pokrywane są w całości, natomiast dla pozostałych pracodawców KFS refunduje 80% wydatków na rozwój (20% kosztów kształcenia – wkład własny pracodawcy)

Jak należy ubiegać się o środki w ramach KFS?

 Pracodawca:

  • kontaktuje się z powiatowym urzędem pracy właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej – celem uzyskania właściwego formularza wniosku wraz z załącznikami,
  • składa wypełnione dokumenty w siedzibie powiatowego urzędu pracy,
  • oczekuje na rozpatrzenie złożonego wniosku,
  • w przypadku pozytywnej odpowiedzi – podpisuje umowę z powiatowym urzędem pracy.

Więcej informacji uzyskają Państwo kontaktując się bezpośrednio z naszym działem szkoleń.

 Dział szkoleń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 61 830 16 77
tel. 504 115 879
tel. 504 011 193