Meblarstwo

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, klienci wymagają od mebli nowych, ciekawych rozwiązań i bardziej charakterystycznego wyglądu. Niespełnienie oczekiwań klientów to główny powód porażki większości produktów w zdobywaniu rynku. Realizacja nieprzeciętnych projektów wymaga skupienia się na doskonałości nie tylko od strony wyglądu, ale i konstrukcji oraz późniejszej produkcji. Dzięki rozwiązaniom firmy Autodesk i oprogramowaniu Autodesk Alias Studio, firmy mogą opracowywać zapierające dech w piersiach projekty, optymalizować produkcję i w wydajny sposób wymieniać się informacjami z inżynierami, użytkownikami końcowymi, klientami i dostawcami.

Autodesk Alias Studio jest oprogramowaniem, które pozwala tworzyć niepowtarzalne projekty pod silną presją czasu oraz szybciej wprowadzać wyroby na rynek. Innowacyjne środowisko pracy składające się z narzędzi do szkicowania umożliwia projektantom prace nad wstępną koncepcją, natomiast narzędzia do modelowania i wizualizacji pozwalają na łatwe przejście ze szkicu do gotowego modelu 3D raz wykonanie fotorealistycznych wizualizacji do katalogu czy na potrzeby podejmowania decyzji projektowych. Alias Studio swobodnie obsługuje dowolne powierzchnie i kształty, dzięki czemu doskonale nadaje się do projektowania jednocześnie bez problemów współpracując z innymi aplikacjami czego oprogramowanie typu 3D CAD nie potrafi osiągnąć.

Wykorzystując oprogramowanie Autodesk Alias Studio projektant bez kłopotu stworzy cyfrowy model zawierający skomplikowane kształty wykończeniowe, zamodeluje naturalne rozłożenie materiału na fotelu czy kanapie, lub na przykład wykona popularne wciskane napy w skórze.

W branży meblarskiej istotne jest również realistyczne zaprezentowanie produktu. Dzięki Alias Studio, projektant ma możliwość wygenerowania pojedynczych obrazów w wysokiej rozdzielczości oraz tworzenia skomplikowanych animacji prezentujących gotowy wyrób. Prezentacje takie mogą być wzbogacone o oświetlenie, animację elementów ruchomych typu drzwi czy szuflady oraz przedstawione z perspektywy różnych ustawień kamery. Dodatkowo rendering w czasie rzeczywistym znacząco przyspiesza prace i poprawia komfort projektowania. Te czynniki sprawiają, iż przygotowany projekt mebla staje się bogatą w efekty wizualizacją gotowego produktu, co w niebagatelny sposób będzie miało wpływ na postrzeganie go przez klienta.