Wiadomości

Drukowanie w 3D to więcej niż tylko obsługa drukarki. Co często jest pomijane, to rygorystyczny proces doskonalenia, projektowania, prototypowania i dopieszczania produktów, które w końcu wyłaniają się z drukarki.

Korzystając z Autodesk Print Studio, który jest elementem składowym programu Fusion 360, korzystamy z uproszczonego przepływu pracy do kompatybilnych drukarek, takich jak Ember. W poniższym filmie możemy zobaczyć, jak wisiorek przeszedł drogę od modelu CAD w Fusion 360 do pięknego kawałka wydrukowanego srebrem.

Cały proces rozpoczyna się w Fusion 360, programie CAD pracującym w chmurze Autodesk, który oferuje wiele narzędzi, które sprawiają, że projektowanie biżuterii jest łatwe, intuicyjne i dokładne. W Fusion, projektanci mogą pracować w środowisku organicznym, w którym proste manipulacje geometrią odzwierciedlają rzeczywiste techniki rzeźbiarskie, do których jubilerzy są przyzwyczajeni. Po zakończeniu modelu, projektanci mogą kliknąć na przycisk 'Make' i wysłać swój model do Print Studio aby przygotować go do druku.

Autodesk Print Studio wykorzystuje technologię Spark aby "leczyć", optymalizować i przygotowywać modele 3D, a następnie dostarczyć je bezpośrednio do Ember. W Print Studio, użytkownicy wybierają drukarkę, z której korzystają, a także jakim materiałem będą drukowali. W tym przypadku projektant wybrał jako materiał żywicę (która działa jak wosk tracony) i wygenerował kilka struktur wsparcia aby upewnić się, że wisiorek będzie wyglądał wiarygodnie. Po wyświetleniu podglądu i oszacowaniu czasu budowy, projektant klika 'Drukuj' i bezprzewodowo wysyła plik do drukarki Ember.