Wiadomości

Wśród klasycznych budynków zniszczonych w ciągu wieków przez wojny, katastrofy i deweloperów, niektóre były bardzo wartościowe, jak Bank of England z XVIII wieku.

Neoklasyczne arcydzieło zaprojektowane i zbudowane w ciągu czterech lat pod kierunkiem Sir John Soanea stało w sercu londyńskiego City, aż do lat dwudziestych XX wieku, kiedy to zostało przebudowane i nieodwołalnie zmienione. Zatracono wtedy efekt niezwykłego wykorzystania naturalnego oświetlenia i imponujące efekty skali.

Aby wypełnić pustkę, NVIDIA i HP połączyły siły tego lata w zadaniu nazwanym Projekt Soane, które zgromadziło około 400 architektów z całego świata, aby stworzyć cyfrowy model oryginalnego projektu z wykorzystaniem technologii BIM - modelowania informacji o budynku. Modele składające się na ten projekt powstały w oprogramowaniu Autodesk Revit.

Właśnie zaczyna się druga część tej inicjatywy - konkurs renderowania, które rozpoczyna się w programie Autodesk University w Las Vegas 1 grudnia 2015.

Efektem konkursu będą wizualne rekonstrukcje kilku sekcji architektonicznego arcydzieła z przeszłości. Uczestnicy do renderingu wykorzystywać będą oprogramowanie Autodesk, a także mogą skorzystać m.in. z łatwych w użyciu wtyczek: NVIDIA iray for Revit oraz NVIDIA iray for 3ds Max. Te narzędzia upraszczają i przyspieszają podstawowe renderowanie.