Wiadomości

Założona w grudniu 2013 roku firma ReDeTec jest projektantem i producentem narzędzi do zrównoważonego projektowania. Firma dąży do utrzymania zrównoważonego drukowania 3D.

"Ale ta technologia do tej pory była nie do opanowania. Czy jest to koszt zakupu nowego surowca, czy generowanych odpadów, dopracowując swój projekt do perfekcji, prawdziwa wolność twórcza jest powstrzymywana przez eksploatacyjny charakter przemysłu" - mówią przedstawiciele firmy z Toronto.

Aby pomóc zaprojektować swój pierwszy produkt, ProtoCycler, ReDeTec zwrócił się do programu partnerskiego Autodesk Cleantech Partner Program i oprogramowania Autodesk Fusion 360, Autodesk Inventor oraz Autodesk PLM 360. Produkt jest jednostką wszystko-w-jednym: odzyskuje włókna dla drukarki 3D i jest w komplecie z wbudowanym młynkiem, rozproszonym buforowaniem i inteligentnym sterowaniem komputerowym. Tworzy również włókna z prędkością do 3 metrów na minutę w dowolnym kolorze.

"W dzisiejszych czasach, to prawie nie do pomyślenia, aby rozpocząć działalność gospodarczą, bez przyjmowania wszelkich użytecznych technologii, jakie są możliwe", mówi Dennon Oosterman, jeden z założycieli firmy. "Mamy drukarki 3D i maszyny CNC dla projektowania i prototypowania oraz potrzebne oprogramowanie dostarczone nam dzięki programowi Autodesk Cleantech Partner Program aby pomóc we wszystkim od rozwoju produktu do zarządzania zasobami."

Według Oostermana, PLM 360 był "fantastyczny" do śledzenia postępów w zespole i rozwoju produktu. "To jedno z tych narzędzi, które wciąż pokazuje zastosowanie w coraz większej ilości aplikacji, a my staramy się je rozszerzyć na całą firmę, tak aby mieć jednolity system zarządzania danymi, który śledzi wszystko, począwszy od finansów do zrealizowanego zamówienia." A jak na razie głównym programem projektowym w ReDeTec jest Inventor.

Kiedy firma zmieniła podejście z wyłącznie projektowego, na całkowity rozwój aż do komercjalizacji produktu, zaczęła używać więcej Fusion 360. "Prosta krzywa uczenia się i natura programu wspierająca współpracę pozwoliła naszym projektantom na większy kontakt z naszym sprzętem, a tego nie udało się osiągnąć na innych platformach. To ostatecznie pomogło nam doprowadzić projekt od fazy pomysłu do funkcjonalnego prototypu w ciągu kilku tygodni, a nie miesięcy."