Porady i pomoc

Każdy z posiadaczy aktywnej subskrypcji do zakupionego przez siebie oprogramowania firmy Autodesk, ma możliwość pobierania wersji instalacyjnych programów przysługujących mu w ramach subskrypcji (nowe wersje programów oraz trzy wersje wstecz).

1. Chcąc pobrać taką wersję instalacyjną należy zalogować się do centrum subskrypcyjnego, wchodząc na stronę: subscription.autodesk.com

Jako identyfikator użytkownika (login) najczęściej jest stosowany adres e-mailowy osoby zgłoszonej jako opiekun kontraktu.

2. Po zalogowaniu się do centrum subskrypcyjnego, klikamy na przycisk Pobierz aktualizację / Get Your Upgrade

3. Otworzy się strona z listą programów do których aktywna jest subskrypcja, wraz z ich wcześniejszymi przysługującymi wersjami. Listę tę można filtrować po języku, systemie operacyjnym lub rodzaju zawartości. Można też wpisać w linii wyszukiwania konretną nazwę.
Klikamy teraz na wersję (rocznik) programu który chcemy pobrać.

4. Rozwinie nam się lista dostępnych wersji językowych i na różne systemy operacyjne. Wybieramy właściwą dla siebie i klikamy na przycisk pobierania. Możemy zmienić sposób pobierania klikając na strzałkę obok przycisku. Wybieramy z opcji Download Now (rekomendowana metoda przez specjalny program do pobierania) oraz Browser Download (pobieranie bezpośrednio przez przeglądarkę).
U dołu strony możemy ustawić domyślne działanie po kliknięciu tego przycisku.

5. Jeśli wybierzemy opcję Download Now pojawi się okienko proszące o pozwolenie na instalację programu zarządzającego pobieraniem (Download Manager). Po kliknięciu Uruchom (Run) przechodzimy do instalacji menedżera. Jeśli pojawi się ostrzeżenie z przeglądarki dotyczące tego programu, zezwalamy na kontynuację instalacji. Jak tylko menedżer zostanie zainstalowany, automatycznie rozpocznie pobieranie wybranego produktu.