Wiadomości

Project Escher to pomysł Autodesku na stworzenie metod druku 3D, dzięki której będzie można szybko tworzyć duże obiekty.

Jeśli nie brakuje Ci pomysłów, to za pomocą drukarki 3D możesz wydrukować prawie wszystko. Ale sam proces nie będzie szybki, szczególnie przy dużych i skomplikowanyuch zadaniach.
"Druk 3D jest określany w uncjach na godzinę, więc jeśli trzeba wydrukować 100-funtowy obiekt na drukarce o możliwości druku jedna uncja na godzinę, to można sobie obliczyć ile to potrwa" mówi Cory Bloome. (My to policzyliśmy: to 66,7 dni). To duży problem dla producentów w branżach takich jak lotnicza, samochodowa, czy budownictwo, którzy chcą wykorzystać możliwości druku 3D do masowej produkcji nowych części o niekonwencjonalnej geometrii.

Rozwiązanie takiego problemu zaproponowane przez Autodesk to Project Escher, która jest nie tyle nowym rodzajem drukarki 3D, tylko nowym podejściem do drukowania 3D, gdzie kilka drukarek połączonych jest ze sobą i współpracuje tworząc ogromne przedmioty w ułamku czasu, który normalnie byłby potrzebny.

Oto jak to działa. Powiedzmy, że chcesz wydrukować coś wielkiego, jak łopaty do turbin wiatrowych. Oprogramowanie Autodesk Project Escher pierwszy bierze plany tego ostrza i inteligentnie dzieli na części. Następnie każdą część przekazuje innemu botowi drukującemu umieszczonemu "suwnicy". Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby botów jaką można mieć w suwnicy, mówi Bloome, który był głównym sprzętowcem w tym projekcie, zależy to tylko od tego jak wiele drukarek 3D masz. Pracując razem, każdy bot 3D drukuje własną sekcję gotowego produktu, dopóki nie zostanie ukończony jako jeden ciągły, wstępnie zmontowany obiekt.

materiał źródłowy