Wiadomości

Jeden z najnowszych klubów w Las Vegas, Omnia Nightclub, to niemalże dzieło sztuki stworzone przy współpracy projektantów z firmy Tait Towers.

Klub, który został otwarty w marcu 2015, zajmuje powierzchnię 7000 m2. Ma ogromną salę główną sięgającą 4 pięter (ok. 20 m), a pod sufitem wisi największa atrakcja klubu: duży żyrandol zawieszony na ruchomej konstrukcji. Cała konstrukcja wraz z żyrandolem w trakcie zabawy w klubie zmienia swój kształt i oświetlenie w zależności od charakteru zabawy na parkiecie.

Konstrukcję tę zaprojektowała firma Tait Towers, która od 1978 roku specjalizuje się głównie w produkcji sprzętu przeznaczonego wykorzystywanego na scenach koncertów czy w nocnych klubach. Do klubu Omnia wymyślili oni właśnie dynamiczny żyrandol na konstrukcji składającej się z koncentrycznych pierścieni mogących poruszać się w różnych płaszczyznach i oświetlać parkiet na różne sposoby.

Ta kinetyczna architektura, jak ją określają jej twórcy, powstała przy pomocy oprogramowania AutoCAD oraz 3ds Max, a sam proces projektowy trwał 22000 roboczogodzin. W efekcie tego powstała największa tego rodzaju klubowa instalacja, ważąca prawie 6 ton, składająca się z ponad 20 tysięcy trójkolorowych punktów świetlnych LED i posiadająca 357 kryształów zawieszonych w żyrandolu.

artykuł źródłowy