Wiadomości

Od 7 sierpnia Autodesk rozszerzył funkcjonalność Kolekcji z zakresu projektowania produktów integrując z Inventorm potężne narzędzia służące symulacji wyrobu oraz sterowania procesem wytwarzania.

Nowe programy oferowane są obecnie tylko i wyłącznie w Kolekcji i są to

Inventor HSM Ultimate – zintegrowany CAM ze sterowaniem maszynami do 5 osi. Moduł pozwala na zaprojektowanie i symulację obróbki projektowanego detalu wraz z generowaniem kodu NC dla maszyn CNC. Program wykorzystuje w pełni wielordzeniowa technologię 64 bit co pozwala mu na skrócenie czasu opracowania strategii nawet o 40%. Z kolei obecna w Inventorze technologia AnyCAD pozwala na otwieranie i wykorzystanie plików pochodzących z różnych programów i bez konieczności używania dodatkowych programów do ich konwersji. Program oferuje wiele gotowych postprocesorów takich producentów jak Fanuc, Heidenhain, Haas, Siemens, Fagor, Mazak i innych.

Nastran In-CAD to znany i rozbudowany system do przeprowadzania różnorodnych analiz, zintegrowany bezpośrednio z środowiskiem Inventora. Rozszerza możliwości testowania i sprawdzania wyrobu rozszerzając zakres obecnych symulacji i dodając analizę takich zagadnień jak wytrzymałość konstrukcji w zakresie liniowym jak i nieliniowym, dynamikę ,zagadnienia termiczne oraz testy zderzeniowe.