Wiadomości

Usługa internetowa Autodesk® Seek umożliwia architektom, konstruktorom, instalatorom oraz innym specjalistom szybki dostęp do szerokiej bazy obiektów BIM: plików, modeli, rysunków i specyfikacji produktów dla swoich projektów w programach tj. Autodesk Revit lub AutoCAD.

Dla producentów materiałów budowlanych i wyposażenia, Autodesk Seek oferuje unikalny sposób dotarcia do profesjonalnych projektantów odpowiedzialnych za określenie i rekomendowanie ich produktów do nabycia.

serwis Autodesk Seek

 

Autodesk, Inc. wyznaczył BIMobject, Inc. jako wyłącznego dystrybutora dla nowych subskrypcji Autodesk® Seek w Ameryce Północnej i Europie.

BIMobject, Inc, North American, spółka zależna BIMobject AB, podczas konwencji w amerykańskim Instytucie Architektów (AIA) w Filadelfii ogłosiła, że Autodesk wyznaczył BIMobject jako swojego wyłącznego dystrybutora na nowe subskrypcje Autodesk® Seek w Ameryce Północnej i Europie. Autodesk® Seek to system dostarczania produktów dla specjalistów branży opierający się na rozwiązaniach chmur informacji.

Dodatkowo BIMobject jest w pierwszej fazie adoptowania Autodesk® Forge Platform, która składa się z zestawu usług chmury Autodesk , API i SDK dla programistów, do szybkiego tworzenia danych, aplikacji, dzielenia się doświadczeniem i usługami, dzięki którym będzie można tworzyć przyszłość dla nowych rozwiązań w tworzeniu obiektów. BIMobject wykorzystuje Forge API do tworzenia i szybkiej konfiguracji treści.

Współpraca Autodesk z BIMobject rozszerzy się i wzmocni oferowaną bazę produktów dostępną dla użytkowników. Autodesk® Seek w połączeniu z BIMobject Cloud będzie najlepszą drogą cyfrowego marketingu i obrotu obiektami BIM.

"Ta współpraca łączy najpotężniejsze narzędzia dostaraczające produkty BIM i udostępnia je globalnej społeczności specjalistów AEC i producentom materiałów budowlanych. Jest to historyczny dzień dla światowego przemysłu budownictwa komercyjnego, a my jesteśmy dumni, że możemy ogłosić naszą współpracę na najważniejszych targach architektonicznych tego roku", mówi Doug Bevill, prezes BIMobject, Inc. North America.

"Współpraca z Autodesk® Seek oznacza, że będziemy razem stworzyć silny sojusz, który będzie kształtował przyszłość rozwoju technologii BIM opierającej się na rozwiązaniach chmury informacyjnej. Rozwiązania, które wspólnie możemy zaoferować światowym producentom materiałów budowlanych, nie mają sobie równych. BIMobject było oddaną pomocą w rozwoju i twórcą obiektów dla użytkowników oprogramowania Autodesk od wielu lat, a ogromny sukces aplikacji BIMobject® dla Revit był niesłychany. BIMobject skupi się mocno na współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, a także powiększy wykorzystanie platformy Autodesk Forge, aby uczynić to wzajemnie korzystnym i opłacalnym przedsięwzięciem", mówi Stefan Larsson, CEO i założyciel BIMobject AB.

"Autodesk ma długą historię udostępniania otwartej platformy dla branży budowlanej. Jako członkowie założyciele organizacji buildingSMART jesteśmy zobowiązani do prawdziwie otwartego współużytkowania technologii BIM. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy z BIMobject która to poszerzy ofertę dla naszych klientów, a ponadto pozwoli tym klientom na dostęp do jeszcze większej bazy danych w programie Revit," mówi Nicolas Mangon, wiceprezes AEC Industry Strategy and Marketing.