TRYBY SZKOLEŃ ON-LINE
Firma BUDiKOM Komputerowe Wspomaganie Projektowania daje Państwu możliwość udziału w szkoleniach w nowoczesnej zdalnej formie nauczania. Szkolenia te są realizowane za pośrednictwem platform internetowych w czasie rzeczywistym.
Organizacja i przebieg szkolenia
Zajęcia prowadzone są w formie krótkich prezentacji materiału informacyjnego, po których następują ćwiczenia praktyczne realizowane wspólnie z trenerem. Następnie uczestnicy szkolenia wykonują samodzielnie przygotowane ćwiczenia i zadania w celu lepszego i osobistego opanowania materiału. W trakcie pracy możliwe jest prowadzenie swobodnego dialogu indywidualnie oraz pomiędzy wszystkimi osobami na szkoleniu. Przed rozpoczęciem nowej partii materiału umożliwiamy zadawanie dodatkowych pytań do tego zakresu wiedzy i umiejętności. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania kursantów przystępujemy do kolejnej części materiału szkoleniowego.
W celu prawidłowego przygotowania się do formy zdalnej uczestnik najpierw otrzymuje listę minimalnych wymagań technicznych umożliwiających płyny udział w usłudze (lista dostępna tutaj). Po odpowiednim przygotowaniu sprzętu kursant dostaje wiadomość mailową z instrukcją uruchomienia aplikacji Teams oraz informacją o terminie przeprowadzenia połączenia testowego. Połączenie takie odbywa się zwykle dzień przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu i ma na celu sprawdzenie sprawności połączeń i ustawień sprzętowych. W dniu szkolenia, najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem, do każdego z uczestników zostaje wysłany link do spotkania szkoleniowego.
Przez cały czas trwania szkolenia uczestnik ma zapewniony:
- dostęp doświadczonego trenera
- materiały szkoleniowe – podręcznik, przykłady ćwiczeniowe w formie plików *.PDF
- indywidualne konsultacje z prowadzącym 1 godzina po przeprowadzeniu szkolenia
- dostęp do platformy szkoleniowej
- przerwy wg ustaleń
- dyplom ukończenia kursu
- przestrzeganie zasad RODO
Zalety szkoleń zdalnych
Wybór udziału w zdalnej formie szkolenia przynosi kursantowi wile korzyści, które w kursie stacjonarnym były niedostępne. Główne zalety to:
- elastyczność uczestnictwa – zajęcia prowadzone przy pomocy powszechnych i intuicyjnych platform (dodatkowo wsparcie ze strony trenera przy dołączaniu do szkolenia)
- wygoda uczestnictwa (dom, biuro)
- szkolenie w czasie rzeczywistym, 1:1 do szkolenia tradycyjnego
- komunikacja dwukierunkowa między uczestnikami i trenerem, wsparcie ze strony trenera podczas trwania kursu, bieżące śledzenie postępów kursanta
- idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych
- w razie potrzeby możliwość szybkiej zmiany terminu lub godziny pojedynczych dni szkolenia
- łatwiejsze wpasowanie szkolenia do codziennego dnia pracy (rozłożenie godzin i pór dnia)/możliwość dostosowania harmonogramu szkolenia do planu dnia (realizacja w mniejszych jednostkach godzinowych, różnych porach dnia, rożnych dniach tygodnia)
- możliwość udziału w szkoleniu bez względu na odległość (z każdego miejsca na świecie)
- oszczędność czasu – wyeliminowanie czasu potrzebnego na dojazd do miejsca szkolenia
- brak kłopotu z miejscem parkingowym
- możliwość objęcia szkoleniem wszystkich pracowników (z rożnych oddziałów) bez konieczności zebrania ich fizycznie w tym samym miejscu
- oszczędność kosztów – brak wydatków na dojazd, nocleg itp. a dodatkowo niższa cena kursu
- uzyskanie dodatkowych 2 godzin indywidualnych do kontaktu z trenerem
- możliwość uzupełnienia szkolenia o inne metody szkoleniowe
- brak kontaktu face to face z uczestnikami i trenerem – utrzymanie reżimu sanitarnego
Wymagania techniczne
Osoba chcącą wziąć udział w szkoleniu zdalnym powinny zapewnić sobie poniższe oprogramowania oraz wyposażenie i przygotowanie techniczne:
- zainstalowane odpowiednie oprogramowanie Autodesk
- komputer/laptop + dodatkowy monitor, sumarycznie 2 ekrany
- myszka i klawiatura
- Windows 10, 11
- zainstalowana aplikacja MS Teams
- sprzęt komputerowy z wydajnością pozwalającą na uruchomienie programu
- stabilne łącze internetowe (łącze mobilne/komórkowe niewskazane)
- mikrofon (na usb, w zestawie słuchawkowym, wbudowany w laptopie) i wygodne słuchawki (najlepiej nauszne), głośniki niewskazane (ze względu na występujący pogłos, echo, sprzężenie zwrotne)
- podłączenie kamery internetowej (opcjonalne, wg. preferencji kursanta)
- połączenie testowe dzień przed szkoleniem
- logowanie na konto utworzone przez BUDiKOM
- dołączenia do spotkania minimum 15 minut przed rozpoczęciem kursu
Na każdym etapie przygotowania do szkolenia, uczestnictwa czy organizacji przed szkoleniem zespół BUDiKOM aktywnie wspiera zainteresowane osoby pomagając w organizacji stanowiska pracy czy konfiguracji sprzętu potrzebnego podczas szkolenia!
Masz pytania? Skontaktuj się bezpośrednio z działem szkoleń BUDiKOM!
534 343 300
dh@budikom.pl
Pon. – Pt.: 8:00 – 16:00