Porady i pomoc

Każdy z posiadaczy aktywnej subskrypcji do zakupionego przez siebie oprogramowania firmy Autodesk, ma możliwość pobierania wersji instalacyjnych programów przysługujących mu w ramach subskrypcji. Do użytkowania programu oprócz pobrania samego programu, potrzebny jeszcze jest numer seryjny. Jeżeli go nie znamy, możemy go odszukać w centrum subskrypcyjnym.

1. Logujemy się do centrum subskrypcyjnego, wchodząc na stronę: subscription.autodesk.com

Jako identyfikator użytkownika (login) najczęściej jest stosowany adres e-mailowy osoby zgłoszonej jako opiekun kontraktu.

2. Po zalogowaniu się do centrum subskrypcyjnego, klikamy na przycisk Pobierz aktualizację / Get Your Upgrade

3. Otworzy się strona z listą programów do których aktywna jest subskrypcja, wraz z ich wcześniejszymi przysługującymi wersjami. Listę tę można filtrować po języku, systemie operacyjnym lub rodzaju zawartości. Można też wpisać w linii wyszukiwania konretną nazwę.
Klikamy teraz na wersję (rocznik) programu którego numer chcemy poznać.

4. Rozwinie nam się lista dostępnych wersji językowych i na różne systemy operacyjne. Nas interesuje jednak zakładka z numerami seryjnymi (serial numbers) którą klikamy.

5. Otwiera nam się strona na której wypisane są posiadane przez nas numery licencji oraz m.in. odpowiadające im klucze produktów i numery kontraktów. Dane te wykorzystujemy podczas autoryzacji programu.