Autodesk Simulation Mechanical

Aktualne terminy szkoleń

Oprogramowanie Autodesk Simulation Mechanical udostępnia szybkie, precyzyjne i uniwersalne narzędzia do symulacji mechanicznych, które pozwalają przewidzieć wydajność, optymalizować projekty i weryfikować działanie produktu przed produkcją, minimalizując korzystanie z kosztownych prototypów fizycznych.

Autodesk Simulation bazuje na znanym wcześniej na świecie pakiecie ALGOR, który został zakupiony przez firmę Autodesk i włączony do portfolio oferowanych produktów.

Oprogramowanie Autodesk Simulation oferuje szeroką gamę narzędzi do symulacji mechanicznej, aby pomóc projektantom i inżynierom w podejmowaniu kluczowych decyzji już na wczesnym etapie procesu projektowania. Dzięki wielu narzędziom do modelowania elementów skończonych i wbudowanym bibliotekom materiałów, można studiować początkowe założenia projektowe i dokładnie symulować zachowanie prototypu cyfrowego. Oprogramowanie Autodesk Simulation obsługuje bezpośrednią, asocjacyjną wymianę danych z większością programów CAD, dzięki czemu można dokonać iteracyjnych zmian w projekcie bez przedefiniowania danych symulacji. By pomóc Ci przewidzieć wydajność projektowanego produktu, w tym sytuacji, w której wiele czynników fizycznych przenika się jednocześnie, oprogramowanie Autodesk Simulation pomaga w walidacji i optymalizacji konstrukcji przed rozpoczęciem produkcji.